fbpx
Konsultacje TELEGRAM +420 604 690 134

Porównanie semaglutyd, tirzepatide, retatrutide

semaglutyd tirzepatide retatruticde

Mechanizm działania: Semaglutyd, który jest analogiem GLP-1 (glukagonopodobnego peptydu-1), co oznacza, że naśladuje działanie naturalnie występującego hormonu w organizmie, który pomaga regulować poziom cukru we krwi. Semaglutyd zwiększa wydzielanie insuliny, kiedy poziom cukru we krwi jest wysoki, i zmniejsza produkcję glukagonu.

Mechanizm działania: Tirzepatid jest nowatorskim lekiem, który jednocześnie naśladuje działanie GLP-1 oraz GIP (glukoza zależny insulinotropowy peptyd). Ta podwójna aktywność sprawia, że jest on wyjątkowo skuteczny w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi oraz promowaniu utraty masy ciała poprzez wpływ na apetyt i metabolizm.

Mechanizm działania: Retatrutide oddziałuje „TRÓJWYMIAROWO” – na receptory GLP-1 (glukagonopodobnego peptydu-1), GIP (glukoza zależny insulinotropowy peptyd) oraz na TRZECI-  receptor glukagonu, przez co reguluje także metabolizm lipidów i glukozy.

Zastosowania: Oprócz leczenia cukrzycy typu 2, semaglutyd znajduje zastosowanie w leczeniu otyłości ze względu na jego zdolność do zmniejszania apetytu i promowania uczucia sytości. 

Zastosowania: Tirzepatid jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 i, podobnie jak semaglutyd, wykazuje obiecujące wyniki w leczeniu otyłości.

Zastosowania: Retatrutyd działa jak GLP-1, GIP i trzeci hormon znany jako glukagon, który również bierze udział w regulacji głodu.

W leczeniu otyłości W badaniach klinicznych osoby stosujące wyższe dawki semaglutydu przeznaczone specjalnie do leczenia otyłości mogły tracić średnio około 10-15% swojej początkowej masy ciała w ciągu 68 tygodni.

W leczeniu cukrzycy typu 2 i otyłości: W badaniach klinicznych tirzepatid pokazał obiecujące wyniki w zakresie redukcji masy ciała. Uczestnicy badania mogli tracić od około 15% do 20% swojej początkowej masy ciała w ciągu 72 tygodni, w zależności od dawki i indywidualnych reakcji organizmu.

W leczeniu otyłości Najnowsze badanie dowodzi, że pacjenci poddani terapii za pomocą Triple G, byli w stanie zgubić aż 24,2% swojej całkowitej masy ciała. Jest to najlepszy jak do tej pory wynik wśród innych substancji o podobnym działaniu.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)